Kava vs Matcha: 7 priežastys rinktis matcha arbatą

Ieškote sveikesnės alternatyvos kavai ar norite atsikratyti kavos priklausomybės? Jūs turite pabandyti matcha arbatą!

Matcha vs kava: kas geriau

Kas yra matcha arbata?

Matcha arbata - tai arbata, gaminama iš sumaltų žaliosios arbatos lapelių. Tačiau neapsigaukite, tai nėra tiesiog sumalti žaliosios arbatos lapeliai - tam, kad būtų išgaunami būtent aukštos kokybės matcha arbatos milteliai, žaliosios arbatos lapeliai yra auginami ypatingomis sąlygomis, pritaikytuose Japonijos dirvožemiuose, pavėsyje, ir nuimami su ankstyvu derliumi. 


Koks yra matcha arbatos skonis?

Matcha arbata įprastai pasižymi ryškiu ir gaiviu, augaliniu, salstelėju skoniu ir turi švelnų kartų poskonį, būdingą žaliosioms arbatoms. 

 

Ar matcha arbatos sudėtyje yra kofeino?

Vidutiniškai matcha puodelyje yra apie 70 mg kofeino, kai tuo tarpu kavos puodelyje yra 100-140 mg kofeino. Tačiau įdomu tai, jog net jei ir kofeino matcha arbatoje mažiau, budresni ir energingesni išliksite daug ilgiau nei su kava. Apie tai netrukus papasakosiu detaliau.Matcha arbatos privalumai lyginant su kava

Matcha ir kava: palyginimas

Tiek kava, tiek matcha arbata turi sveikatai naudingų savybių. Tačiau matcha arbata man labai patinka tuo, jog ji yra gerokai švelnesnė organizmui ir turi mažiau šalutinių poveikių.


Štai septynios priežastys, kodėl matcha yra geresnis pasirinkimas už kavą:

 

1. Matcha palaiko stabilią energiją be jokio nerimo

Ar kada nors jautėte nerimą išgėrus puodelį kavos? O gal po kelių valandų pajutote, kad staigiai išseko jėgos? Taip yra dėl to, jog kava kofeiną išskiria žaibišku greičiu, sukeldama adrenalino, gliukozės ir insulino lygio šuolius, o tai savo ruožtu didina nerimą ir nervingumą. Taigi, išgertas kavos puodelis prasideda sprogimu ir baigiasi avarija.

Tuo tarpu iš matcha arbatos kofeinas išsiskiria lėtai, suteikdamas ilgesnį ir stabilesnį energijos pojūtį. Taip yra dėl matcha arbatoje randamos aminorūgšties L-teanino, kuris sulėtina kofeino pasisavinimą organizme. Be to, tas pats L-teaninas mažina kortizolio kiekį organizme, taigi, jūs galite jaustis budrūs, bet tuo pačiu ir ramūs.

Nors matcha arbatoje kofeino ir mažiau, sakoma, jog išgėrus puodelį poveikis juntamas nuo trijų iki šešių valandų. Taigi, matcha arbata gali būti gera alternatyva tiems, kurie ieško energijos užtaiso, bet yra ypač jautrūs kofeinui.

 

2. Gerdami matcha arbatą jausitės ramesni ir lengviau užmigsite

Ne veltui budistų vienuoliai medituodami geria matcha arbatą. Ta pati aminorūgštis, lėtinanti kofeino pasisavinimą, taip pat gali padėti jaustis ramiau. Tyrimai rodo, jog matės arbatoje esantis L-teaninas pagerina atmintį, dėmesį, reakcijos laiką, taip pat leidžia jaustis budriai, tačiau išlikti ramiems bei padeda užmigti.

Priešingai nei matcha arbata, kava padidina nerimą. Dažnai pastebėsite, jog išgėrę daugiau nei vieną puodelį per dieną jaučiatės labiau susirūpinę, padidėja kraujospūdis, tam tikrais atvejais net atsiranda panika ar drebulys.

 

3. Matcha arbata yra prisotinta antioksidantais

Įprastai rekomenduojamas gausus antioksidantų super maistas - juodasis šokoladas, šilauogės, braškės, špinatai, brokoliai, grantai. Neįtikėtina, bet matcha arbata antioksidantų kiekiu gerokai viršija šiuos sveikuoliškus maisto produktus. Pagal ORAC testą, kuriuo matuojamas antioksidantų kiekis maisto produktuose, matcha arbata surenka net 1384 vienetus per gramą. Tai yra 13 kartų daugiau antioksidantų nei granatuose, 15 kartų daugiau antioksidantų nei mėlynėse ir 125 kartus daugiau antioksidantų nei špinatuose.

Antioksidantai kovoja su laisvaisiais radikalais, gali apsaugoti organizmo ląsteles nuo oksidacijos ir taip sulėtinti senėjimo procesus, padeda kovoti su infekcijomis, ir net gali užkirsti kelią širdies bei kraujagyslių ligoms, demencijai, onkologiniams susirgimams. Be to, matcha milteliuose randami antioksidantų junginiai padeda valdyti cukraus kiekį kraujyje, taigi, gali užkirsti kelią diabetui ir padėti numesti svorio.

 

4. Su matcha arbata išvengsite nemalonaus burnos kvapo

Matcha arbata, priešingai nei kava, yra naudinga burnos higienai. Stomatologai Japonijoje net rekomenduoja matcha arbatą! Itin didelis katechno (ypač EGCG) kiekis matcha arbatos milteliuose pasižymi antibakteriniu poveikiu, gali sumažinti apnašų susidarymą ir bendrai palengvinti dantenų ligų simptomus. Puodelis matcha arbatos po valgio sulėtina augimą ir padeda išvengti blogo burnos kvapo. Be to, kadangi aš, kaip ir tikriausiai kiekviena mergina, rūpinuosi savo išvaizda, dideliu privalumu laikau tai, jog matcha nedažo dantų.

 

5. Matcha arbata naudinga jūsų išvaizdai

Ne veltui žalioji arbata dažnai naudojama kaip ingredientas odos priežiūros priemonėse. Didelis kavoje esantis kofeino kiekis organizmui gali sukelti šoką, dėl kurio atsiranda spuogų, tačiau mažas kofeino kiekis, esantis matcha arbatoje, priešingai - gali padaryti stebuklus jūsų odai ir plaukams. Remiantis 20 tyrimų analize, žaliosios arbatos gėrimas gali būti veiksmingas laisvųjų radikalų pašalinimui, vėžio prevencijai, plaukų slinkimo mažinimui ir odos jaunatviškumo išsaugojimui. Man kaip moteriai itin aktualu, jog matcha arbata yra galinga priemonė kovojant su odos uždegimu, paraudimu ir sudirgimu. Be to, buvo įrodyta, jog matcha arbata kovoja su hormoniniais spuogais ir padeda apsuagoti odą nuo taršos, saulės žalos bei aplinkos streso. ant viršaus. Tuo tarpu kava sumažina kolageno gamybą odoje ir išsausina odą. Prie viso to, kaip vyšnia ant torto, tyrimai rodo, jog matcha arbata pagerina medžiagų apykaitą ir padeda deginti riebalus, taigi, padeda numesti svorio. Aš asmeniškai pastebėjau savo kailiu, jog matcha arbata man padeda sumažinti alkio jausmą, priešingai nei kava, kuri sudirgina skrandį ir lyg ir norisi kažko suvalgyti

 

6. Matcha arbata nesukelia jokios priklausomybės

Priklausomybė nuo kofeino nėra tokia pavojinga kaip priklausomybė nuo alkoholio, nikotino ar cukraus. Tačiau jeigu reguliariai geriate kavą, nusprendę jos neišgerti galite pajusti nemalonius abstinencijos simptomus. Neišgėrus kavos daugelį žmonių bent kelias dienas vargina prasta nuotaika, galvos skausmai, nuovargis ir sumažėjęs produktyvumas. 

Kai geriate matcha arbatą, jūsų kūnas netampa priklausomas nuo jos ingredientų. Nors matcha arbatą visiškai saugu gerti kasdien, jūs taip pat galite padaryti pertrauką be jokio šalutinio poveikio ar absitencijos simptomų.

 

7. Paruošti gerą matcha arbatą yra daug lengviau nei gerą kavą

Dar vienas privalumas - paruošti gerą matcha arbatą yra labai paprasta. Turite vadovautis tik šiais žingsniais:

  1. Supilti išsijotus miltelius į puodelį (svarbiausia naudoti kokybiškus miltelius, jog gautumėte tikrai skanią, švelnaus skonio arbatą - aš rekomenduoju šiuos HOLY CUP ceremoninės matcha arbatos miltelius)
  2. Įpilti karšto, bet ne verdančio vandens
  3. Išplakti – ir viskas, galite mėgautis matcha arbatos privalumais! Beje, matchos plakimui siūlau įsigyti nepamainomą įrankį - matcha šluotelė.
Paprastas matcha arbatos paruošimas per 1min

Kelis kartus perėję per šiuos žingsnius, tobulą matcha arbatos puodelį pagaminsite greičiau nei per minutę.

Daugiau informacijos apie matcha arbatos ruošimui reikalingas priemones rasite čia.

Palyginimui, jeigu norite pagaminti geros kavos puodelį, turite gerai pamatuoti kiekį, naudoti ką tik sumaltą kavą, tada ją mirkyti arba garinti, pasitelkiant sudėtingus ar brangius prietaisus, kurie reikalauja ir atitinkamos priežiūros.

 

Tai kokie gi tie matcha arbatos trūkumai?

Vienintelis ir turbūt didžiausias matcha arbatos trūkumas - tai kaina. Matcha yra brangi - už 30-40g pakuotę mokėsite nuo 15 EUR, o neretais atvejais ir nuo 30 EUR, jeigu norėsite gerti tikrai kokybišką, švelnaus skonio ir vietinių ūkių augintą japonišką matcha arbatą. Be to, kokybiškos matcha arbatos tikriausiai nerasite bet kokiame didesniame prekybcentryje. Tačiau aš į kokybišką matcha arbatą žiūriu kaip į investiciją į sveikatą. Geriau perku brangesnius, kokybiškesnius ir organizmui naudingesnius produktus, nei vėliau sprendžiu problemas leisdama pinigus brangiems gydytojams ir grožio specialistams.


Esate pradedantieji matcha arbatos ceremonijoje?

Japoniškas aukštos kokybės matcha ruošimo rinkinys su ceremonine matcha arbata, išskirtinių formų stikline, bambukine šluotele (chasen), specialiu keramikiniu dubenėliu (matchawan), bambukiniu šaukšteliu (chashaku), šluotelės laikikliu (chasen-tate), sieteliu (furui).

Pristatau - mūsų matcha rinkinys, kuriame rasite viską, ko prireiks paruošti kokybiškos arbatos puodeliui pagal tradicines Japonų ceremonijas.

Domitės tik arbata? Štai ceremoninė matcha arbata, su kuria paruošite malonų švelnaus skonio puodelį.

Palikti komentarą

Komentarai yra peržiūrimi prieš paskelbiant


Atgal į viršų