Matcha Q&A

Kuo HOLY CUP matcha išskirtinė?

Dauguma rinkoje esančių matcha arbatų yra kartokos, sunkiai plakasi, o net ir išplakus jaučiasi grūdeliai. Taigi, jeigu norite, jog skonis būtų geras, turite pridėti saldiklių ir kitų priedų. HOLY CUP milteliai yra itin aukštos kokybės, pagaminti iš kruopščiai atrinktų natūraliai pavėsyje užaugintų pirmojo derliaus lapelių. Taigi, mūsų arbata turi subtilų, švelnų ir natūraliai šiek tiek salstelėjusį skonį. Ją skanu gerti ir tik su vandeniu.

Ar matcha arbata turi kofeino?

Taip! HOLY CUP matcha arbatoje yra maždaug 1/3 kofeino, kurį rasite kavos puodelyje. Be to, dėl matcha arbatoje esančio L-teanino jūsų organizme kofeinas išsiskiria palaipsniui, taigi, jausitėsd daug geriau nei išgėrę kavos puodelį. Kava suteikia 1-2 val. energijos ir iššaukia nerimą bei staigų energijos sumažėjimą praėjus kelioms valandos nuo vartojimo. Tuo tarpu matcha arbata suteikia 4-6 val. energijos ir tik pozityvią nuotaiką be jokio staigaus nuovargio.

Kodėl matcha arbata tokia brangi?

Matcha arbatos gamybos procesas itin sudėtingas - norint užauginti kokybiškus, matcha arbatai tinkančius žaliosios arbatos lapelius, reikalingos išskirtinės sąlygos arbatos lauko priežiūrai. HOLY CUP matcha arbata yra atvežta iš Japonijos, kur buvo pagaminta iš 100% ekologiškų, pavėsyje augintų, pirmojo derliaus žaliosios arbatos lapelių. 

Neapsigaukite peržiūrėdami konkurentus rinkoje. Pirkdami matcha arbatą gaunate kokybę, kuri atitinka kainą. Didžioji dalis konkurentų rinkoje siūlo matcha arbatą, kuri neatrodo gerai (pilkšvos arba gelsvos spalvos), nėra skani (karti, žvyro tekstūros) ir nesuteikia naudos organizmui (neturi tiek mikroelementų, kiek tinkamai užauginta matcha arbata). HOLY CUP puodelis kainuoja mažiau nei 0.70 EUR ir garantuoja gerą savijautą.

Ko reikia matcha arbatos gamybai?

Tam, kad išplaktumėte matcha arbatą, jums prireiks rankinio elektrinio plakiklio arba specialios bambukinės šluotelės. Kitos priemonės, pavyzdžiui, specialūs dubenėliai ar šaukšteliai, palengvina procesą ir padeda sukurti ypatingą ritualą, tačiau nėra būtini.

Ar sunku gaminti matcha arbatą?

Matcha arbatą paruošti yra itin paprasta! Tiesiog paimkite šaukštelį miltelių, sumaišyktie su karštu (bet ne verdančiu) vandeniu, išplakite ir mėgaukitės arbata iškart - paruoštus matcha arbatą nereikia laukti, kol arbatos lapeliai išsiskleis.

Kada gerti matcha arbatą?

Dažniausiai matcha arbata pakeičia rytinį arba pietų meto kavos ritualą. Tačiau turėkite omenyje, jog dėl unikalių matcha arbatos savybių jūs neturite apriboti vartojimo iki 1-2 puodelių per dieną. Pasidarykite arbatą tuomet, kai trūksta energijos, jaučiate "smegenų rūką" ar negalite susikoncentruoti. Tačiau nepamirškite, jog matcha arbata turi nemažai kofeino, tad nerekomenduojame jos vartoti bent kelios valandos prieš miegą.

Kaip laikyti matcha arbatą?

Rekomenduojame arbatos pakelį užspausti specialiais spaustukais arba perpilti miltelius į sandarų indą ir laikyti tamsioje, vėsioje ir sausoje vietoje. Jeigu matcha arbatą geriate kiekvieną dieną, per daug nepergyvenkite dėl laikymo sąlygų - jūs ją suvartosite greičiau nei ji pakeis savybes. Tačiau jeigu matcha arbatą geriate rečiau, rekomenduojame laikyti šaldytuve (jeigu vartojate dažnai, tai nėra geras pasirinkimas, nes nuolatinis temperatūros svyravimas gali pakenkti arbatai).

Kuo skiriasi matcha ir žalioji arbata?

Tiek matcha, tiek žalioji arbata gaunamos iš Camellia Sinensis augalo lapų, tačiau šių arbatų skirtumai prasideda dar auginimo procese. Auginant lapelius matcha arbatai, maždaug 20-30 dienų prieš derliaus nuėmimą, žaliosios arbatos augalai yra uždengiami nuo tiesioginių saulės spindulių. Tai padidina aminorūgščių kiekį, skatina chlorofilo gamybą ir suteikia augalui tamsesnį žalią atspalvį. Nuėmus derlių, arbatos lapų stiebai ir gyslos pašalinamos, o lapai sumalami į smulkius miltelius, vadinamus matcha. Matcha arbata įprastai pasižymi švelnesniu skoniu ir turi gerokai kofeino bei organizmui naudingų medžiagų.

Ar gerdama matcha arbatą numesiu svorio?

Tyrimai rodo, jog matcha arbata gali pagreitinti medžiagų apykaitą. Didelis šansas, jog skaitydami svoriui mesti skirtų preparatų sudėtį, tarp sudedamųjų dalių rasite žaliosios arbatos ekstraktą. Tačiau matcha arbata savaime nepadarys stebuklų. Ji gali padėti pasiekti tikslų, tačiau tik kartu su visaverte mityba ir sveika gyvensena.

Ar matcha turi jauninančių savybių?

Tyrimai rodo, jog vienas matcha arbatos puodelis per dieną aprūpina organizmą 5 kartus daugiau antioksidantų nei kiti maisto produktai. Antioksidantai padeda kovoti su oksidacija, kuri pažeidžia audinius ir skatina senėjimo procesus.

Atgal į viršų